V5 Mobil AMP uyum paketi yayınlandı!

V5 Haber Yazılımı kullanıcılarımız için mobil site üzerinde AMP uyum paketi çıkmıştır. İşte güncelleme detayları....

V5 Haber Yazılımı kullanan kullanıcılarımız için Mobil AMP Uyum ve Mobil Geliştirme odaklı olarak sürüm içi ücretsiz yazılım güncellemesi 10 Ekim 2016 tarihi itibari ile yayına çıkmıştır. 

Güncelleme içeriği olarak ;
1-) Mobil site aşırı trafikte SQL sorgularından meydana gelen CPU tüketimi %95 azaltılmıştır. 
2-) Mobil anasayfa daha estetik hale getirilmiştir. 
3-) Mobil haber detayında paylaşım ikonları geliştirilmiş ve Whatsapp eklenmiştir. 
4-) AMP uyum modülü eklenmiştir. Artık mobil siteleriniz Google Mobil AMP dizininde de görüntülenecek ve daha fazla ziyaretçi potansiyeliniz olacaktır. 

AMP Nedir? 

Uzun adı ile Accelerated Mobil Pages (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) olan AMP web sitelerinin mobil cihazlarda çok daha hızlı çalışmasını sağlamak amacı ile kurulan bir framework çalışmasından ibarettir. İlk olarak proje Github üzerinde görüldüğü gibi, şuanda Open Source tarafından da geliştirilmeye devam ediyor.

Google resmi olarak yaptığı açıklamada Google News başta olmak üzere artık tüm ürünlerini AMP HTML'e geçiriyor. Bu demek oluyor ki Google Mobil sayfalar için gerekli önlemleri almaya devam ettiği gibi, gerekli içeriği sağlamayan web sitelerini büyük dalgalanmalar bekliyor. (En azından mobil tarafta)

Webmaster Tools üzerinde aşağıdaki gibi bir bildirim ile karşımıza çıkan Google AMP aktif olarak kullanılmaya başlandı.

AMP Dizinine eklenen bir mobil site arama sonuçlarında nasıl görüntülenir? Güncelleme neticesinde mobil siteniz komple yenilenecektir. Bu yüzden daha önceden mobil sitenizde özel olarak yaptırdığınız işlem ve değişiklikler var ise bunları güncelleme öncesinde destek bildiriminizde mutlaka belirtiniz. 

Güncelleme Adı : V5 Mobil AMP
Güncelleme Tarihi : 10.10.2016
Güncelleme Nedeni : Gelişen teknolojiler ile alt yapıda kullanılan bazı fonksiyonların yenilenmesi ve daha performanslı olarak güncellenmesi. 

Güncelleme ile ilgili yapılacak işlemler : 
Gazisoft müşteri panelinize bağlanarak Destek bildirim sisteminden Haber Yazılımı Departmanını seçerek AMP Güncellemesi  başlıklı bir bildirim göndermeniz ve bu bildirimde Hosting - FTP bilgilerinizi doğru olarak göndermeniz yeterlidir. 

ÖNEMLİ : Güncelleme neticesinde mobil siteniz komple yenilenecektir. Bu yüzden daha önceden mobil sitenizde özel olarak yaptırdığınız işlem ve değişiklikler var ise bunları güncelleme öncesinde destek bildiriminizde mutlaka belirtiniz. 

Müşteri Paneli Destek Bildirim Göndermek için TIKLAYINIZ.

İyi yayınlar dileriz.