Web Yazılım

Öncelikle web yazılımı nedir? Sorusunu cevaplayalım. Bir web sunucusunun üzerinde çalışan yazılımların tamamına web yazılımı denir. Yazılımların tamamında web teknolojileri kullanılmasının temel nedeni tüm browserlarda problemsiz çalışmalarıdır. ( Browser=tarayıcı) Tüm browserlar derken internet explorer6, internet explorer7, internet explorer8, mozilla firefox, google crome, gibi dünyaca bilinen ve internet kullnaıcıların %99 unu oluşturan browserlardır. Çok amaçlı bilgi sunumlarında, güncelleme noktasında, çok kullanıcılı projelerde kullanılan web yazılımları aklınıza gelen tüm bilgi akışını, raporlamaları, iletişimi neredeyse anlık zaman dilimine indirgemektedir. Web tabanlı programların networke uygulanması ile webde düşünülen tüm çözümler, aynı şekilde network içinde de çalıştırılabilir.
 
 
Tüm kurumsal web tasarımlarında ve tüm ürün ve hizmet bazlı projelerde kullanılan web yazılımı; Ata Medya bünyesinde yazılmaktadır. Uzman kadromuzun yazdığı web projelerin tüm kodlarını kendileri yazmaktadır. Ata Medya yazılım departmanımızın bu güne kadar yazmış olduğu sıradışı yazılımlarından birkaçını yazacak olursak;
 
Sunucu yönetimi konusunda ender yerli yazılımlardan birisidir. Sunucu üzerinde tam hâkimiyet sağlar. DNS tanımlamaları, dosya ve klasör açılımları, işletim sistemi üzerinde tekil kullanıcı oluşturma ve bu kullanıcıları sadece ilgili klasörler için yetkilendirme, kullanıcılara bağlı IIS web sitesi ve uygulama havuzu tanımlama, FTP kullanıcıları oluşturma ve e-mail hesap yönetimi gibi sunucu yönetim faaliyetlerini pratik ve hızlı bir şekilde organize eder.
 
Kredi kartı tabanlı bir ödeme sistemidir. Kullanıcılar birbirlerine para transferi yapabilirler. Ayrıca e-ticaret siteleri bu sistemi kullanarak kendi siteleri üzerinden kredi kartı ile ürün satışı gerçekleştirebilirler. Ek olarak tüm kredi kartlarına taksit imkânı sunar. Site entegrasyonu için API uygulamaları mevcuttur. Kredi kartı sahtekârlığına karşı içinde çok gelişmiş bir Risk Yönetimi Sistemi barındırır.
 
Dünyadaki en gelişmiş web tabanlı online fuar yazılımıdır. Fuar alanı ve standlar dinamik olup, yönetici panelinden yönetilebilmektedir. Bir web tarayıcısı üzerinden çalışır. Tüm ortam 3 Boyutlu olarak simüle edilmiştir. Ziyaretçi klavyesinin yön tuşlarını ve faresini kullanarak fuar alanı içinde gezebilir, standlara girip ürünleri inceleyebilir ve stand görevlileriyle anlık olarak iletişime geçebilir.
 
Ayrıca tüm 3 boyutlu fuar alanı, dinamik reklam panolarıyla donatılmıştır. Ek olarak keyif verici ve eğlenceli bir ortam olabilmesi için gerçeklik animasyonları (Asansörler, otomatik kapılar, merdivenler vb...) uygulanmıştır.
 
 
 
Siz sadece düşleyin, sonrası bizim işimiz...

Web tabanlı dilediğiniz tüm projelerinin yazılımıdır. Web tabanlı çalışmasını istediğiniz iş kolunuza özel yazılımları kapsayan Özel Proje Yazılımları istenilen her dilde yazılabilir. İş akışınızı kolaylaştıracak, müşterilerinize vereceğiniz hizmetin hızını arttıracak, bilgi paylaşımı maksimum düzeye çıkarak, aklınıza gelen tüm iş kolaylıklarını kapsamaktadır. Özel proje yazılımı ile ilgili bazı örnekler;
 
Ofis içerisinde kullandığınız programlardan istediğiniz veriyi internet ortamına anlık bir şekilde iletebilen ara yüz yazılımları örnek olarak gösterilebilir. Ayrıca veri aktarımı noktasında istediğiniz hesaplamalar ile birlikte istenilen kriterler doğrultusunda değiştirilerek internete aktarılabilir. Ofisinizde veya fabrikanızda bulunan ve verilerine anlık olarak ihtiyacınız olan bir kaynaktan da veriler web tabanına aktarılabilir veya mobil cihazınıza aktarılabilir.
 
İnternet sektöründen vermek gerekirse, aynı zaman da bizim kullandığımız Hosting Kontrol Paketidir. Sunucu yönetimi konusunda ender yerli yazılımlardan birisidir. Sunucu üzerinde tam hâkimiyet sağlar. DNS tanımlamaları, dosya ve klasör açılımları, işletim sistemi üzerinde tekil kullanıcı oluşturma ve bu kullanıcıları sadece ilgili klasörler için yetkilendirme, kullanıcılara bağlı IIS web sitesi ve uygulama havuzu tanımlama, FTP kullanıcıları oluşturma ve e-mail hesap yönetimi gibi sunucu yönetim faaliyetlerini pratik ve hızlı bir şekilde organize eder.
 
Farklı bir örnek ise yine sektörel bir ihtiyaç olan 3D fuar projesini gerçekleştirdik. Dünyadaki en gelişmiş web tabanlı online fuar yazılımıdır. Fuar alanı ve standlar dinamik olup, yönetici panelinden yönetilebilmektedir. Bir web tarayıcısı üzerinden çalışır. Tüm ortam 3 Boyutlu olarak simüle edilmiştir. Ziyaretçi klavyesinin yön tuşlarını ve faresini kullanarak fuar alanı içinde gezebilir, standlara girip ürünleri inceleyebilir ve stand görevlileriyle anlık olarak iletişime geçebilir.
 
Ayrıca tüm 3 boyutlu fuar alanı, dinamik reklam panolarıyla donatılmıştır. Ek olarak keyif verici ve eğlenceli bir ortam olabilmesi için gerçeklik animasyonları (Asansörler, otomatik kapılar, merdivenler vb...) uygulanmıştır.
 
 
 
Hiçbir şey çözümsüz değildir...

Arge departmanımızın ve yazılım ekibimizin uzman olduğu konular çerçevesinde yazılım danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Sahip olduğunuz web projesinin veya yazmakta olduğunuz web projesinin belirsizliğe düştüğü bölümün tamamlanması için gereken ara modüller yazılabilir. Yazdırmakta olduğunuz projeniz için çözümsüzlük ile sonuçlanan noktalarında nasıl yapılacağını yazılım uzmanlarımız tarafından destek alarak uygulayabilirsiniz.
 
Sahip olduğunuz web yazılım projesine müdahale edemiyorsanız, proje yazılımını gerçekleştiren firmaya ulaşamıyorsanız veya aldığınız hizmetten memnun değilseniz hemen bizimle irtibata geçebilir tüm soru ve sorunlarınıza çok hızlı bir şek çözüm bulabilirsiniz.